СОЦІАЛЬНИЙ ПЕДАГОГ ПОРУЧ!


Офіційно професія «соціальний педагог» з'явилася в нашій країні порівняно нещодавно. І суспільство ще не зовсім знає чи розуміє, хто такий соціальний педагог. Найчастіше соціального педагога плутають або із соціальним працівником, або з практичним психологом. Без сумніву, ці фахи пов’язані між собою, адже серед академічних дисциплін соціальна педагогіка посідає проміжне місце між психологією та соціологією, поєднуючи в собі певні риси однієї й іншої. Проте, якщо соціальний працівник у рамках роботи в якійсь із соціальних служб допомагає малозабезпеченим і малозахищеним прошаркам населення вирішувати соціальні проблеми – наприклад, отримати певний вид матеріальної допомоги тощо, то соціальний педагог насамперед виховує вміння не падати духом, навчає самостійно знаходити вихід зі складної ситуації, формує людину, особливо молодого віку, як особистість, здатну впоратися з психологічними та соціальними негараздами.

Професійна діяльність соціального педагога має ряд особливостей. Суть її полягає в тому, що на відміну від учителя чи соціального працівника, соціальний педагог має справу у своїй професійній діяльності з дитиною та підлітком у процесі їхнього розвитку, соціального становлення.Слід зазначити, що практичний психолог і соціальний педагог є фахівцями, які не можуть бути взаємозамінюваними. У кожного з них відповідно до фаху своя методологія роботи, інструментарій, напрями та зміст діяльності, що відповідають їх функціональним обов’язкам. Психолог більше зорієнтований на внутрішній світ дитини, натомість соціальний педагог обов’язково намагатиметься допомогти соціалізуватися, тобто самореалізуватися, не випадаючи за межі суспільства, знайти своє місце в ньому і водночас бути корисним для інших.

Діяльність соціального педагога в закладах освіти передбачає створення умов для успішної соціалізації та адаптації дитини, як процесу набуття нею соціальної компетентності, формування і ствердження її як особистості, входження в активне громадське життя.

Соціальний педагог – ключова фігура в закладі освіти, яка покликана об'єднати зусилля родини, школи, громадськості, для надання допомоги дитині. Тому слід зазначити, що робота соціального педагога за будь-яким напрямком стає більш ефективною завдяки співпраці з психологом, педагогічним колективом, батьками, адміністрацією навчального закладу та спеціалістами з різних соціальних служб, правових, медичних установ тощо. Така взаємодія дає змогу здійснювати інтегрований підхід щодо соціально-педагогічного супроводу учнівської молоді в сучасних умовах.


/Files/images/0_ekskursya/-4-320.jpg


Соціально-педагогічний патронаж спрямований на надання соціально-педагогічної допомоги соціально незахищеним категоріям учнів, з метою подолання ними життєвих труднощів та підвищення їхнього соціального статусу.

Діти пільгових категорій:

Діти-сироти та позбавлені батьківського піклування

Діти з інвалідністю

Діти постраждалі від аварії ЧАЕС

Діти з багатодітних родин

Діти з малозабезпечених родин

Діти, реєстрація яких здійснена згідно ст.135 СКУ

Діти-напівсироти

Діти, де один з батьків-військовослужбовець загинув під час виконання службових обов’язків

Діти, де один з батьків-шахтар загинув під час виконання службових обов’язків

Діти, де один з батьків-журналіст загинув під час виконання службових обов’язків

Внутрішньо переміщені особи

Учні, де один з батьків, учасник бойових дій, АТО, ООС

Учні, де один з батьків, загинув під час бойових дій, АТО, ООС


Робота психологічної служби щодо своєчасного виявлення, реагування та уникнення фактів знущання, приниження та насильства серед учнів ліцею

Організація роботи з соціального захисту здобувачів освіти

Більш детальну інформацію щодо соціального захисту дітей розміщено у розділі -- Соціальний захист.

Кiлькiсть переглядiв: 359

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.